Wydarzenia

Głównym celem Fundacji jest budowanie Placów Zabaw dla dzieci z Domów Dziecka w Polsce

VI Jubileuszowy Bal Białego Tulipana 2019


Kochani !

 

Drodzy goście Balu Białego Tulipana, takiego wyniku jeszcze nie mieliśmy !

Z wielką radością ogłaszamy, że całkowity dochód z 6 Balu Białego Tulipana po odliczeniu kosztów takich jak:

 

obiad, bar z alkoholem, strzecha z przekąskami, zespół muzyczny, zakup nagrody głównej w wys. $1,500.00, video filmowanie i inne wyniósł $ 20,416.51
 

 

V Jubileuszowy Bal Białego Tulipana 2018


Kochani !

 

Są w życiu, takie chwile kiedy wdzięczność jest trudno ubrać w słowa. Wtedy mówimy DZIĘKUJĘ, które musi zawierać wszystko to, co chcemy wyrazić! Dzisiaj właśnie kierujemy to proste słowa do wszystkich, którzy wsparli nasze wydarzenie swoją obecnością,

 

Antoine de Saint-Exupéry kiedyś powiedział:
„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.”

 

Hawajska Noc 2017


Drodzy przyjaciele Fundacji Dom Dziecka !

 

 Już na samym początku bardzo serdecznie dziękujemy, że mimo ulewnej pogody, przyszliście współtworząc niezwykłą atmosferę naszego eventu. To fantastyczne, że kolejny raz mogliśmy na Was liczyć i świetnie się razem bawić.

 

Podsumowując – podczas ostatniej soboty udało się nam zgromadzić $1735 oraz 50zł. Wszystkie te środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup prezentów bożonarodzeniowych oraz choinki dla ponad 50 wychowanków Domu Dziecka w Zambrowie.

 

IV Bal Białego Tulipana 2017


Drodzy państwo !

 

 W dniu 21 stycznia 2017r. W Avalon w Elk Grove Village odbył się organizowany przez naszą Fundację IV Bal „Białego Tulipana”.  Tej sobotniej nocy królował dobry nastrój i szczytny cel.

 

Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 300 osób, które biorąc udział w loterii, cichej aukcji oraz licytacji okazały wielką szczodrość.
Po odliczeniu wszelkich kosztów związanych z organizacją Balu takich jak obiad, zakąski staropolskie, zespół i inne,całkowita zebrana kwota wyniosła $ 17.068,00. 

 

Zabawa Halloweenowa 2016


Drodzy państwo !

 

 Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy dopisali podczas zabawy Halloweenowej, w ramach wsparcia naszej tradycyjnej Akcji Świątecznej na rzecz wychowanków Domu Dziecka.

 

Z wielką radością informujemy, iż dzięki obecności naszych gości udało się nam wspólnie zebrać kwotę: $ 1,295.00 (tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt pięć dolarów), którą całkowicie przeznaczymy na prezenty i choinkę dla 40 wychowanków Domu Dziecka z Małachowa.

 

Charytatywny wieczór dla Domu Dziecka w Miękini 2016


Drodzy przyjaciele Fundacji !

 

 Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na nasz pierwszy tego typu charytatywny wieczór, który w 100% zadedykujemy wychowankom Domu Dziecka z Miękini. To był naprawdę wyjątkowy wieczór.

 

Podziękowania kierujemy również w stronę Krzysztofa Arsenowicza i jego przyjaciół za przygotowanie tak wspaniałego repertuaru ze strony artystycznej. To dzięki wam, nasi mili goście,  końcowy wynik wyniósł: $ 3,805.00   (trzy tysiące, osiemset pięć dolarów), za co w imieniu dzieci i młodzieży bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Parada Konstytucji 3-Maja 2016


Po raz drugi na Paradzie Konstytucji 3-Maja

 

 W tym roku w paradzie udział wzięło ponad 100 kolum reprezentujących polonijne organizacje, szkoły, biznesy. Nasza kolumna, DOM DZIECKA po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce maszerujących.

 

Do naszej wspólnej manifestacji polskości za granicami Kraju, organizacja DOM DZIECKA, przygotowała się znakomicie, a wszyscy maszerujacy ubrani w koszulki ze znakiem DOMU DZIECKA , byli bardzo dumni, że mogą zaprezentować naszą działalność.

 

III Bal Bialego Tulipana 2016


III charytatywny bal “ Białego Tulipana”, finansowym sukcesem.

 

Mamy już za sobą nasz coroczny bal “ Białego Tulipana”, który dzięki nieocenionej filantropii naszych gości, stał się dużym sukcesem. Zebraliśmy na balu 30 stycznia, br. kwotę $ 11, 821.00.

 

 Jest to ostateczny wynik po odliczeniu wszystkich kosztów związanych z balem. Tę zebraną sumę mogłiśmy uzyskać dzięki szczodrości ludzi, którzy przybyli na bal, oraz wzięli udział w loterii, cichej aukcji i licytacji.

 

Parada Konstytucji 3-Maja 2015


Po raz pierwszy na Paradzie Konstytucji 3-Maja

 

DOM DZIECKA, po raz pierwszy uczestniczyła w tegorocznej chicagowskiej Paradzie trzeciomajowej. W tym roku w paradzie udział wzięło ponad 100 kolum reprezentujących polonijne organizacje, szkoły, biznesy.

 

Nasza kolumna, DOM DZIECKA znalazła się w pierwszej dziesiątce maszerujących i liczyła ok. 30. osób. Wprawdzie nie była to zawrotna liczba, ale staraliśmy sie utrzymać stan zgłoszony organizatorom parady.

 

II Bal Bialego Tulipana 2015


24 stycznia, 2015 r. odbył sie nasz drugi charytatywny bal „ Białego Tulipana”.

 

Na balu „Białego Tulipana” została zebrana kwota w wysokości $ 10,126.62
Cała ta kwota zostanie przekazana na budowę kolejnego Placu Zabaw
dla oczekujących dzieci z Domu Dziecka w Polsce.

 

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym gościom za tak liczne przybycie jak również sponsorom oraz osobom indywidualnym, którzy wsparli nasz bal i przyczynili się do jego sukcesu.

 

Szczególne podziękowania za przybycie na bal dla przedstawiciela Konsulatu RP, vice konsula pana Adama Bożko.
Dziękujemy, serdecznie księdzu Józefowi Gawlikowi z parafii St. Józefa w Wheeling, zaprzybycie i modlitwę.

 

I Bal Bialego Tulipana 2014


Bal na 200 par !

Pierwszy charytatywny „Bal Białego Tulipana”

organizacji nfp. DOM DZIECKA odbył się

8 lutego, 2014.

 

W balu wzieło udział ponad 210 osób i ta charytatywna balowa  impreza okazała się wielkim sukcesem dzięki, hojności i wspanialomyślności tak licznie przybyłych na nią gości.

 

Na balu została zebrana kwota $11,531.00
Jest to suma pochodząca ze sprzedaży biletów, loterii, cichej aukcji, raffle oraz prywatnych donacji. 
Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na nowy Plac Zabaw dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

 

Rejs „Rejs Spełnionych Marzeń 2014


Rejs "Spełnionych Marzeń” odbył się 23 Sierpnia, 2014 i okazał się pełnym sukcesem.


Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele wspaniałych osób, które chciały wspomóc nas w spełnieniu dziecięcych marzeń.


Sukces jaki odnieśliśmy możliwy był dzięki pomocy Polish Yacht Club Chicago, a w szczególności dzięki pani komandor Marzenie Oberski wraz ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w akcję niesienia pomocy dzieciom. Kwota przekazana z Polish Yacht Club dla organizacji “Dom Dziecka” z Rejsu Spełnionych Marzeń wyniosla $ 1,000.00