Więcej informacji

Głównym celem Fundacji jest budowanie Placów Zabaw dla dzieci z Domów Dziecka w Polsce

IV Białego Tulipana


Kochani !


W dniu 21 stycznia 2017r. W Avalon w Elk Grove Village odbył się organizowany przez naszą Fundację IV Bal „Białego Tulipana”. Tej sobotniej nocy królował dobry nastrój i szczytny cel a Bal okazał się kolejnym sukcesem organizacyjnym, jak i finansowym. Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 300 osób, które biorąc udział w loterii, cichej aukcji oraz licytacji okazały wielką szczodrość.
Po odliczeniu wszelkich kosztów związanych z organizacją Balu takich jak obiad, zakąski staropolskie, zespół i inne,całkowita zebrana kwota wyniosła $ 17.068,00. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczestników balu, za całą zebraną sumę wybudowany zostanie kolejny plac zabaw dla wychowanków domu dziecka, tym razem w Małachowie w woj. świętokrzyskim.Cała impreza przebiegała w znakomitej atmosferze. O oprawę muzyczną zadbał zespół ” Magic Sound Group” a goście bawili się do 2 nad ranem.
Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczestnikom balu,którzy swoją obecnością wsparli charytatywny cel tej imprezy, sponsorom którzy przekazali cenne przedmioty oraz tym wszystkim, którzy biorąc udział w licytacji i cichych aukcjach pomogli nam pozyskać środki. Dziękujemy za każdego dolara, za każdy przejaw ofiarności, za życzliwość i za oddanie dla idei, jaką jest pomaganie osieroconym dzieciom w Polsce.Niech dobro czynione drugiemu człowiekowi zwielokrotnione powróci do każdego ofiarodawcy.Szczególne podziękowania sponsorom oraz darczyńcą, którzy przyczynili się do sukcesu Balu:
. Panu Tomaszowi Sygowskiemu i Katarzynie Wysockiej za wylicytownie koszulki polskiej reprezentacji piłki nożnej z Euro 2016.
. Panu Tomaszowi Dubowskiemu za wylicytowanie rekawcy bokserskiej pana Andrzeja Goloty.
. Pani Małgorzacie Pietruszka i panu Tomaszowi Dubowski, za ufundowanie nagrody głównej biorącej udział w loterii w postaci wycieczki o wysokości: $ 1,200 dolarów.
. Pani Małgorzacie Pietruszka, za ufundowanie dwoch pieknych tortów.
. Pani Dorocie Gluzinski i panu Mirosławowi Pytel, za przekazanie futbolowej koszulki polskiej reprezentacji na licytację;
. Państwu Gołota, za przekazanie pamiątkowej rękawicy bokserskiej na licytację;
. Firmie General Masonry Construction, Inc., za ufundowanie szampana dla wszystkich gości.
. Szkole tańca Inter club Academy of Dance za uświetnienie uroczystości swoimi występami oraz wszystkim tancerzom, którzy wystąpili: Oskar Rybczynski , Julia Kochanska,  Erwin Rybczynski, Bozena Kochanska, Angelika Patyk, Iwona Rybczynska.. Malgorzacie Korys, za udzial w poprowadzeniu uroczystości;
. Agnieszce Jasko, za ufundowanie kwiatów na stoły oraz pani Renacie Tarniowej za pomoc w przygotowaniu bukietów.
. Dr. Joannie Tylman, za ufundowanie 2 certyfikatów wartych po $250 każdy w gabinecie dentystycznym Dental Art Clinic;
. Karolina Dabala, za ufundowanie 3 wizyt wartych po $100 a każda z nich w salonie “Medyczne Spa”.
. Panu Krzysztofowi Janickiemu za ufundowanie high definition Blue Ray na cicha aukcje.
. Stereo Night Club za donacje w wysokosci: $ 200.00 dolarów.
. Panu Łukaszowi Fuksa za donacje w wysokoscji: $ 100.00 dolarów.
. Agnieszce Jasko, za ufundowanie pięknej torby damskiej oraz za ufundowanie wspaniałego kosza z kosmetykami Arbonne;
. Annie Woźniak i Agnieszce Warta– Lizak, za ufundowani biżuterii na cichą aukcję;
. Kaczor & Associates, Ltd. za donacje w wysokosci: $ 340 dolarów.
. Małgorzacie Patryarcha, Paulinie Jozefczyk, Barbarze Kruszewska, Katarzynie Ciulęba, za przekazanie

obrazków dziecięcych na cichą aukcję:
. Leszkowi Urzędowski oraz Agnieszce Kmiecik za wspanialą oprawę fotograficzną;
. Deli4You, za ufundowanie zakąsek oraz za ufundowanie wartej $30 gift cart.
. Montrose Deli, Sweet Generation, Kolatki’s Bakery, Baranowski Deli, Hanna’s Bakery, za ufundowanie słodkiego stołu;
. Pani Marioli Ptasińskiej za fenomenalne poprowadzenie licytacji oraz za pomoc przy sprzedaży losów.
. Pani Agacie Kłoda, za przygotowanie smacznych przekąsek, domowego chleba, oraz dużego upustu za całą Góralską Strzechę oraz za dodatkowe ufundowanie wspaniałego kosza ze staropolskim jadłem;
. Wolontariuszom za pomoc w trakcie balu;
. Wszystkim bezimiennym darczyńcom i wszystkim gościom balu.Dziękujemy także specjalnym gościom, którzy uświetnili nasz Bal swoją obecnością: Piotr Janicki Konsul Generalny RP w Chicago, pan Andrzej i pani Mariola Gołotowie, Łukasz Fuksa polonijny prawnik i biznesmen ubiegający  się o urząd burmistrza Park Ridge, Wanda Morgan – Wąsikiewicz, która od ponad 20 lat wspierała I bardzo pomogła różnym dzieciom z Domów Dziecka w Polsce, Karolinie Jaśko Miss Polonia Illinois 2016 oraz pani Jolanta Plesiewicz reprezentant Dziennika Związkowego.
Dziękujemy również bardzo serdecznie polonijnym mediom za pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Fundacji „Dom Dziecka” oraz nagłaśnianiu naszego Balu: gazecie Dziennik Związkowy, telewizji Polvision oraz tygodnikowi Program.


Dziękujemy!
Zarząd Fundacji Dom Dziecka.